• AEB

DEFALARCA ERTELENEN UNCHARTED FİLMİNİN ÇEKİMLERİ NİHAYET BAŞLADISon zamanlarda adını sık sık duyduğumuz, sürekli ertelenme haberlerini aldığımız ve tam 6 yönetmen değiştiren, bir türlü çekimlerine başlanamayan Uncharted filminin çekimlerine sonunda başlandı. Bu haberi filmin başrolü olacak ve Nathan Drake karakterine hayat verecek olan Tom Holland, Instagram hesabından duyurdu. Başarılı İngiliz aktör fotoğrafı “Day one” yorumuyla paylaştı.Peki nedir bu çok konuşulan film? Neden bu kadar bekleniyor, neden insanlar bu kadar heyecanlı bu film için? Cevabı basit. Filmi bekleyen filmseverlerin yanında bir de oyunseverler bu filmi bekleyenler de arasında. Dolayısıyla filmin kitlesi ciddi anlamda geniş. Evet, Uncharted bir oyun serisi. 2007 yılında serinin ilk oyunu olan Uncharted: Drake’s Fortune. Oyunun hikayesi, oyuncular tarafından çok beğenilmişti ancak oyun PlayStation tarihin zirve oyunu değildi tabii ki ancak oyuncuların aklında gayet olumlu bir yer edinmişti ve serinin devam edip etmeyeceği merak konusuydu.
Derken serinin yapımcı stüdyosu Naughty Dog (aynı zamanda The Last of Us serisi, Crash ve Jak and Daxter oyunlarının da yapımcısı) Uncharted serisinin 2. oyunu olan Among Thieves’i duyurdu. Oyun çok yüksek umutlar ile beklenmiyordu. Oyun piyasaya çıktı ve oyun severleri şaşırtarak muazzam bir başarıya imza attı. Oyunun ilk sahnesinin İstanbul’da geçiyor olması da Türk oyunseverlerinin de ilgisini bir hayli çekmişti. Uncharted: Among Thieves 2009 senesinde yılın oyunu ödülüne layık görüldü. Bu ödülle birlikte toplamda 11 ödül toplayarak harika bir başarı elde etti ve böylelikle oyuncuların kalbinde bir taht kurdu diyebiliriz. Hal böyle olunca oyuncular serinin 3. oyunun çıkmasını iple çekti.Naughty Dog 2011 yılında Uncharted serisinin 3 oyunu olan Drake’s Deception’ı piyasaya sürdü. Stüdyo başarılı yapımlarına bu oyun ile devam etmiş oldu ve bir başarılı oyunu daha oyuncularla buluşturmuş oldu. Aksiyonu bitmeyen nefes nefese oynanabilecek bir yapım oldu bu oyun. Ayrıca bu oyunda ana karakter Nathan Drake’in gençliğine tanıklık ediyoruz. Bu oyun, önümüzdeki Uncharted filmi için büyük bir önem taşıyor olabilir. Zaten oyunu oynayanlar bu konu hakkında az çok bir şeyler bilir. Uncharted filmi için başrolün Tom Holland olduğu açıklandığında Uncharted hayranları “öyle iş mi olur, Tom Holland Nathan Drake’i oynamak için çok genç” gibi serzenişlerde bulunduğunda filmin yapımcılarından açıklama gelmişti. Tom Holland’ın Nathan Drake’in gençlik halini canlandıracağı söylenmişti bu açıklamada. Böylesi tam isabet olmuş oldu. Eğer Uncharted oyun serisi filme dökülecekse ve bu film tek bir film olarak kalmayıp bir seri haline dönüşecekse Nathan Drake’in gençliğinin işleneceği bir film ile bu seriye başlamak oldukça aydınlatıcı olacaktır. Özetle şunu söyleyebilirim ki, serinin 3. oyunu film için oldukça önemli olabilir.
Naughty Dog şirketi 2013 yılında yeni serinin ilk oyunu olan The Last of Us’ı piyasaya sürdüğü için oyuncular bir süre yeni Uncharted oyunu ile buluşamadı. Ancak 2016 yılı için yeni bir Uncharted oyunu duyuruldu. 4. oyun olan bu yapımın ismi Uncharted 4: A Thief’s End yani Bir Hırsızın Sonu. İsminden de anlaşacağı gibi hırsızımız Nathan Drake’e bu oyun ile veda edecektik. Öyle de oldu. Uncharted serisi artık devam edecekse bile Nathan Drake karakteri olmadan devam edecek. Bunun bir örneğine rastladık bile. Ayrıca bu oyun da gelecekteki film için gayet önemli bir yere sahip çünkü bu oyunda da Nathan Drake'in çocukluk anılarını tecrübe ediyoruz. Sonraki yazılarımızda bu gençlik ve çocukluk sahnelerinden yola çıkarak film için bir takım analizler yapabiliriz.
Uncharted 4 oyunu piyasaya sürüldükten 1 yıl sonra Naughty Dog bizlere ana karakterin Nathan Drake olmadığı bir Uncharted oyunu oynattı. Uncharted: The Lost Legacy. Oyunun karakterleri bu sefer 2 kadındı. Chloe Frazer ve Nadine Ross. Chloe Frazer, 2. ve 3. oyundan aşina olduğumuz bir yan karakterdi. Nathan ile bir zamanlar birlikteliği olan Chloe bu oyunda ana karakterimizdi. Diğer karakterimiz Nadine Ross’u ise Uncharted 4 oyunundan tanıyorduk ancak Nadine 4. oyunda Drake kardeşlere kan kusturan, Shorline adındaki bir askeri ordunun başıydı. Yani oyundaki düşmanlarımızdan biriydi. Bu iki karakteri yan yana oynamak harika bir tecrübe oldu bizler için ve Naughty Dog bizlere Nathan Drake olmadan da serinin devam edebileceğinin sinyalini verdi.
Sonraki yazılarımızda Uncharted serisinden çok daha fazla bahsedebiliriz çünkü Uncharted oyun serisi benim için çok başka bir öneme sahip ve her detayını sizlerle paylaşabilirim. Eğer seriyi oynadıysanız Uncharted hakkında oyunları hakkındaki görüşleriniz belirtebilirsiniz. Öncesinde sitemize üye olmayı unutmayın. Son olarak Uncharted filminden beklentilerinizi de bu yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz. Ayrıca bizleri Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Instagram: dofblog_

Twitter: dofblog

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
 

Abonelik Formu

©2020, DOF tarafından Wix.com ile kurulmuştur.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now