• AEB

DİZİ TAVSİYESİ - SONUN BAŞLANGICI: REALITY Z

SPOİLER İÇERMEZ
Yine son zamanların en popüler teması haline gelen “dünyanın sonu” temasını işleyen bir diziyle karşınızdayız. Netfix’in geçtiğimiz haftalarda yayınladığı Brezilya yapımı bir zombi dizisi. The Walking Dead hayranları bilir, bu gibi zombi dizilerinin fragman yayınlamaları bile zombili dizi severleri bir hayli heyecanlandırır ve büyük umutlar doğurur. Siz de eğer bu tarz dizilere uzun bir süre hasret kaldıysanız bu dizi size bir müddet istediğiniz hazzı yaşatacaktır.
Dizi bir Brezilya dizisi, dizinin tamamı Brezilya’da geçiyor ve orijinal dil Portekizce. Dizi, Brezilya’da ortaya çıkan ve bulaştığı insanları zombiye çeviren bir virüsü konu ediniyor. Brezilya halkının çok yakından takip ettiği bir yarışma programı mevcut ve bu yarışmadaki yarışmacılar dünyadan tamamen izole, dış dünya ile bağlantıları yok. Yarışmanın adı Olimpos ve her yarışmacı bir Yunan tanrısını temsil ediyor. Dizinin başında yarışmanın temel mantığı seyirciye aktarılıyor olsa da yarışmanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmuyorsunuz çünkü virüs yayılmaya başladığı zaman yarışmanın bir mantığı kalmıyor. Dışarıda ölümcül bir tehlike varken Olimpos yarışmacıları her şeyden habersiz. Yarışmacılar ve bazı çalışanların bu güvenli evde, kısıtlı erzak ile hayatta kalma mücadelesini anlatan, gerilim sahneleri bol olan bir dizi. Zombilerin makyajları ve bazı hareketleri eleştirilebilir ancak dizinin heyecanını gölgelemez.
Bu dizi için asıl belirtmek istediğim konu biraz ilginç. Bu dizi yukarıda bahsettiğim grubun hayatta kalma hikayesini anlattığı gibi dışarıda mahsur kalmış ve hayatta kalma mücadelesi veren bir başka grubun da hikayesini ele alıyor. Dizinin ilk 5 bölümü Olimpos yarışmacılarının yaşam mücadelesini ele alırken kalan diğer 5 bölümde bir başka grubun hikayesi anlatılıyor. Yani resmen şu izlenim veriliyor, ilk 5 bölüm 1. sezon ve kalan diğer 5 bölüm 2. sezonmuş gibi bir anlatım mevcut. Seyirciye verilen bu tip farklılıklar olumlu geri dönüş alıyor çünkü izleyici artık monotonlaşan dizilerden bıkmış durumda ve değişiklik aramaları gayet doğal. İşte değişiklik arayanlara güzel bir dizi tavsiyesi bu. Reality Z. Bu diziyi izleyen arkadaşlar yorumları ile görüşlerini bizlerle paylaşabilirler. Ayrıca dizi tavsiyelerinizi forumlarda veya sosyal medya hesaplarımızda yorum olarak belirtebilirsiniz. Bizi Instagram ve Twitter’dan takip etmeyi unutmayın. Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için takipte kalın. Diğer bir yazımızda görüşmek üzere..


Instagram: dofblog_

Twitter: DOFBlog

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
 

Abonelik Formu

©2020, DOF tarafından Wix.com ile kurulmuştur.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now