• AEB

MACERA SEVERLERE MİNİ DİZİ TAVSİYESİ: HOOTEN & THE LADY

(SPOILER YOK)
Gerçek bir film ve dizi tutkunuysanız muhtemelen bolca aksiyon filmi ve dizisi izlemişsinizdir. Hayatınızın büyük bölümünü vurdulu kırdılı sahnelere harcamışsınızdır. Birçok izleyici de haliyle artık aksiyon temalı yapımları bir kenara bırakıp, aksiyonu az anlamı büyük yapımlara yönelmiştir. Tabii ki burada her kesimi ele almıyorum çünkü aksiyondan, silahtan, kaçıştan ve suçtan vazgeçemeyen oldukça büyük bir kesim olduğunun farkındayım. Birazdan üzerine konuşacağımız dizi aksiyon açısından izleyiciyi doyuruyor olsa da bu dizinin temasının yalnızca aksiyon olduğu söylenemez çünkü bu yapım bir aksiyondan daha fazlası. Buna rağmen her sahnesi vurdulu kırdılı sahneler olup da izleyiciyi bıktırmıyor. Ancak bu dizi vaktin nasıl geçtiğini unutturacak tarzda bir dizi. Gelin Hooten & The Lady dizisini biraz daha yakından inceleyelim.
Öncelikle belirtmeden geçemeyeceğim, bu dizi Uncharted hayranları için şiddetle tavsiye ettiğim bir dizi. Uncharted oyun serisinden daha önce bahsetmiştik. Uncharted oyunları bildiğiniz üzere macera ile dolu. Bu dizi de tam olarak bundan ibaret. Uncharted oyunlarında sürekli bir keşif içerisindeydik hatırlarsanız. Uzun zamandır kayıp olan ve keşfedilmeyi bekleyen kayıp şehirler, kayıp hazineler Nathan’ın hikayesi ile gün yüzüne çıkıyordu. Bu dizide de olay aynen bu şekilde işliyor. Dizinin karakterleri sürekli bir keşif içerisindeler. Aynı Uncharted’da olduğu gibi. Birkaç benzerliği de söylemek istiyorum. Uncharted oyunlarında baş karakterimizin ismi ‘Nathan’ iken bu dizide başrolümüz ‘Hooten’. Burada bile bir benzerlik bulmak mümkün. Ayrıca dizideki “the Lady” karakterimiz Alex, bu macerada Hooten karakterini hiç yalnız bırakmıyor. Ne tesadüf ki Nathan Drake’in yanından da kadın karakterler hiç eksik olmazdı, Elena ve Chloe gibi. Zaten dizinin Hooten karakterini gördüğünüz zaman bile bir Nathan Drake havası sezeceksiniz eminim.
Dizi 8 bölümden oluşuyor ve yalnızca bir sezon. 2016 ve 2017 yılları arasında yayınlandı ve bitti. İkinci sezon gelecek mi gelmeyecek mi diye beklendi ancak olumsuz sonuçlandı ve dizi 1. sezon ile yayın hayatına son vermiş oldu. Ancak eminim ki izleyenlerine gayet hoş anılar bıraktı. Yukarıda da bahsettiğim üzere dizinin teması macera. İki baş karakterimiz sürekli kayıp hazineler peşindeler. Vahşi ormanlarda ve ıssız çöllerde sürekli keşif yapmaktalar. Konuların işleyişi oldukça hızlı ve bu yüzden konu sizi asla sıkmıyor. Sadece sahnelerin ve manzaraların büyüsüne kapılıyorsunuz ve dizi akıp gidiyor. Dizinin komedi yanı da oldukça baskın. Bazen kendinizi sırıtırken bulabiliyorsunuz çünkü olur olmadık yerlerde dizi izleyicisini güldürmeyi başarıyor. Bu da bölümlerden kopmamanızı sağlıyor tabi. Karakterlerin birbirleriyle ufak ufak atışması da oldukça hoş.
Dizinin bir diğer harika yanı da, her bölümün bağımsız olması. Karakterlerimiz her bölümde dünyanın başka bir bölgesinde başka bir hazinenin peşindeler. Bir bölümde amazonun ortasında kabileler ile mücadele eden karakterlerimiz bir diğer bölümde Karayipler’de zorluklarla mücadele ediyorlar ve her 8 bölüm de birbirlerinden farklı yerlerde geçiyor. Bu gibi farklılıklar izleyiciyi resmen kilitliyor. Eğer bu temayı seviyorsanız zaten dizi sizin için bulunmaz güzellikte bir içeriktir eminim. Mini bir dizi arayanlara ilaç gibi geleceğine eminim.Macera tutkunu iseniz ve bu tarzdaki yapımlara bayılıyorsanız bu diziyi kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca benim gibi sıkı bir Uncharted hayranı iseniz hiçbir olumsuz eleştiriye kulak bile asmadan diziye gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz çünkü bu dizi Uncharted’ın kopyası resmen. Eğer diziyi izlediyseniz yorumlarda dizi hakkındaki görüşlerini belirtebilirsiniz. Güncel yazılarımızdan haberdar olmak için de sayfamıza abone olabilirsiniz. Böylelikle içeriklerimize hem yorum yapabilir hem de forum kısmımızda bulunan tartışmalara katılabilirsiniz. Bizi Instagram ve Twitter’dan da takip etmeyi unutmayın. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
 

Abonelik Formu

©2020, DOF tarafından Wix.com ile kurulmuştur.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now