• AEB

Marvel Cephesindeki Tüm Gelişmeler / Disney Investor Day 2020
2020 yılını hiçbir yapımını yayınlayamadan kapatan Marvel Studios, geçtiğimiz günlerde düzenen Disney Investor Day etkinliğinde harika gelişmeler ile gündeme geldi. Disney bu etkinlikte hayranlarını hem Star Wars cephesinde hem de Marvel cephesinde hayal edilemez gelişmelerle buluşturdu. Daha önce Star Wars evreninde büyük bir hayal kırıklığı oluşturulmuş olsa da The Mandalorian ile birlikte bu kötü anıları geri de bırakmıştı Disney. 2020 yılı biz film ve dizi severler için tam bir boşluğa düştüğümüz bir yıl olmuş olsa da bu düzenlenen etkinlikle beraber hepimiz derin bir nefes almış olduk çünkü Disney sadece Marvel ve Star Wars evrenine değinmedi, bunların yanında Hulu, FX, Pixar ve 21st Century Fox ile alakalı gelişmeleri de bizler ile paylaşmaktan çekinmedi. Tabii ki her şeyin yanında Disney+ platformunun yeni gelişmelerini de bizlere aktarmaktan kaçınmadı.

Bu yazı da yalnızca Marvel cephesindeki gelişmeleri ele alıyoruz. Eğer dilerseniz Star Wars, Pixar, Hulu, FX’in gelişmelerini bir sonraki yazılarımızda sizlere aktarabileceğiz.Iron Heart


Çizgi romanlarda, Riri Williams bazen Tony Stark’ın yerine Iron Man olarak görünüyordu. Riri Williams bu yeni dizi ile beraber Marvel Sinematik Evrenine giriş yapmış oluyor. Riri Williams karakterini ise Dominique Thorne canlandıracak.


Armor WarsBu dizi bizlere Tony Stark’ın özel teknolojisinin yanlış ellere geçme hikayesini anlatacak. Bu dizi de çok Tony’nin biricik arkadaşı Albay James "Rhodey" Ruppet Rhodes da yer alacak. Endişelenmeyin, Don Cheadle, War Machine karakterine hayat vermeye devam edecek.


Secret Invasionİstedikleri kişinin görünümünü alabilen uzaylı ırkı Skrull’ları hepimiz Captain Marvel filminden hatırlıyoruz. Nick Fury ve Talos (Captain Marvel’dan hatırladığımız) bu dizi de baş karakterler olacak. Samuel L. Jackson Fury karakterine hayat vermeye devam ediyor. Bu dizi Skrull’ların dünya üzerinde en üst makamlara sızmalarını ve kontrolü ele geçirmelerini anlatacak.


Ayrıca Loki ve The Falcon and The Winter Soldier dizilerine ait ilk fragmanlar yayınladı. WandaVision dizisinden ise yeni bir fragman geldi. The Falcon and The Winter Soldier dizisi Mart ayında yayınlanacakken Loki dizisi ise Mayıs ayında yayınlanacak. Fragmanları aşağıda bulabilirsiniz.Ayrıca 2021 yılının yazında bizlerle buluşacak olan “What If...?” adlı animasyon dizisinden de ilk fragman yayınlandı. Dizi bizlere Marvel Sinematik Evreni’ndeki olayların farklı şekillerde gerçekleştiği paralel evren hikayelerini izletecek. Fragman aşağıda.
She-HulkShe-Hulk dizisine ait bazı gelişmeler de duyuruldu. Öncelikle Tatiana Maslany’nin She-Hulk karakterine hayat vereceği iddiaları doğrulandı. Bunun yanı sıra Mark Ruffalo’nun da filmde Hulk karakteri ile yer alacağı açıklandı. Bu cephedeki en önemli gelişme ise The Incredible Hulk filminden hatırladığımız Abomination (Emil Blonsky) karakterinin bu dizide yer alacak olması.


Ant-Man and the Wasp: Quantumania


“Ant-Man and the Wasp: Quantumania” 3. Ant-Man filminin ismi oldu. Peyton Reed filmin yönetmenliğini yapacak. Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas ve Michelle Pfeiffer filmde rollerine devam edecekler. Ayrıca filmde çizgi romanların en kötü isimlerinden olan Kang the Conqueror’da yer alıyor ve karakteri canlandırcak olan isim “Jonathan Majors”.
Doctor Strange in the Multiverse of Madness hakkında da oldukça önemli bilgiler geldi. Film WandaVision dizisi ve Spider-Man 3 ile doğrudan bağlantılı olacak. Bunun yanında filmde Xochitel Gomez’i Miss America rolü ile izleyeceğiz. Ayrıca biliyoruz ki Spider-Man 3’te çoklu evren hikayesi izleyeceğiz ve Kevin Feige’nin söylemine göre bu hikayede Doctor Strange de var olacak.Black Widow ve Eternals filmleri ise daha önceden planlandığı gibi sinemalarda yayınlanacaklar.


Chadwick Boseman’ın hayatını kaybetmesiyle birlikte yeni bir ismin Black Panther rolünü alacağı iddiaları vardı ancak bu iddia Feige’nin Boseman’dan boşalan rol için yeni bir isim seçilmeyeceği açıklamasıyla son buldu.
Bu arada Thor: Love and Thunder filminde Christian Bale’in rol alacağı kesinleşmiş oldu. Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği filmde Gorr the God Butcher karakterini Bale canlandıracak.
Ms. Marvel dizisinden de bir gelişme var. Ms. Marvel dizisinin iki oyuncusu Iman Vellani ve Teyonah Parris, Captain Marvel 2 filminde rol alacaklar. Ayrıca diziden ilk fragman da geldi.
Guardians of the Galaxy ile ilgili haberler ise daha ilginç bir boyutta. Filmlerin yönetmeni olan James Gunn yeni bir yılbaşı özel içeriği hazırlığında ancak içerik ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bunların yanı sıra sevimli mi sevimli karakterimiz Baby Groot’a odaklanacak olan bir dizi duyuruldu: I am Groot.
Daha önce de söylediğimiz gibi diğer Disney'in diğer projelerini de sizler ile paylaşacağız. Şimdilik hoşçakalın..

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör