• AEB

SPOILER İÇERMEYEN 'AWAY' İNCELEMESİ


Günümüzde hem kaliteli hem sürükleyici hem de harika konuya sahip bir uzay temalı yapım bulmak zor oluyor. Bu tarz yapımların sayısı az olmasa da her yapım biz izleyicilere aynı hazzı veremiyor. İşte Netflix bizlerin bu derdine derman olmuş ve ‘Away’ gibi hatırı sayılır bir yapımı bizlere sunmuş. Gelin hep beraber bu yapımı kısaca inceleyelim.

Dizimizin konusu iyi bir eş ve anne olan Emma Green ve ekibinin Mars yolculuğu. Emma, Amerikalı bir astronot ve bunun yanında bir Hint (Ram), bir Rus (Misha), bir Çinli (Lu) ve bir Afrika asıllı İngiliz (Kwesi) astronot Emma’ya bu zorlu yolculuğunda eşlik ediyor. Dizi bize bazı bölümlerde karakterlerin hikayesini anlatıyor dolayısıyla karakterlerimizi tanımak çok da zor olmuyor. Karakterlerin geçmişlerinden ufak kesitler, onları daha iyi analiz etmemizi sağlıyor. Ekibin bazı üyeleri biraz hırçınken bir kısmı da sıcak kanlı. Bu durum da hikayeyi daha da derinleştiriyor. Ortada uzayda zorlu bir seyahat zorluğu varken, karakterler arası çatışmalar da ortamı biraz daha kızıştırıyor.

Ekip içindeki sorunlar bir yana, ekibin lideri Emma, geride bıraktığı kocası ve ergenlik çağında olan kızına duyduğu özlem ile daha da zorlanıyor. Üstelik kocasının geçirmiş olduğu bir hastalık, Emma’yı görevi bırakacak seviyeye getiriyor ancak ailesinin desteği ile görevine devam etmeye ikna ediliyor. Ancak liderin, ailesine duyduğu özlem ile baş etmesi çok güç hale geliyor.

Tabii ki sadece ekibimiz üzerine kurulu değil bu dizi. Emma’nın kızı Alexis ve tanıştığı erkek ile olan hikayesine, Houstan NASA merkezinde olan gelişmelere ve Emma’nın arkadaşı olan Melissa ve onun Down Sendromlu kızının hikayesine de tanıklık ediyoruz. Dizi de Down Sendromlu bir oyuncunun oynaması çok hoştu ve Felicia Patti (Cassie) harika bir oyunculuğa sahip olduğunu bu dizi ile kanıtladı. Biz de Down Sendromlu bireylerin doğru eğitim ile her şeyi yapabileceğini yeniden görmüş olduk.

Özetlemek gerekirse bu dizi Mars’a giden ekip ve arkalarında bıraktıklarının hikayesini sunuyor bizlere. Eğer sizler de uzay temalı yapımlara ilgi duyuyorsanız, ‘Away’ sizi tatmin edebilecek potansiyelde bir dizi. Daha fazla Dizi, Oyun ve Film haberleri için bizi Instagram’dan ve Twitter’dan takip etmeyi unutmayın. Başka bir yazı da görüşmek üzere.

IMDb Puanı: 6,5

DOF Puanı: 7,7

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
 

Abonelik Formu

©2020, DOF tarafından Wix.com ile kurulmuştur.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now